Pazarlama Planı Hazırlama | Feylesof Okulu
220
page-template-default,page,page-id-220,bridge-core-2.2,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1200,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-20.7,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,unselectable,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-50

PAZARLAMA PLANI HAZIRLAMA

Özellikle günümüzde, işletmeleri rekabette öne geçiren faaliyetlerin önemli bir kısmını içinde barındıran bir işletme fonksiyonudur pazarlama. Tüketicinin ihtiyacını karşılayan ürün / hizmetin ne olması gerektiği sorusuna yanıt bulmaktan, ürünü ve markayı uzun süreli ve hatta kalıcı bir şekilde tüketicinin zihnine yerleştirmeye kadar birçok faaliyet pazarlamanın konusudur.

Her ne kadar birçok insan için pazarlama kötü bir şeymiş gibi algılansa ve de başkalarını kandırmak isteyen kişi ve işletmelerden bahsederken kullanılan bir ifadeye dönüşmüşse de pazarlamanın amacı: “Tüketicinin karar verme süreçleri ile satın alma davranışını ürün ve marka lehine etkilemek ve değiştirmektir.”

PAZARLAMA PLANI

Bir çıkış noktasından bir varış noktasına ulaşmak istemiyor muyuz, hayatımızın birçok zamanında farklı farklı konularda. Ne zaman yola çıkacağımızı, hangi araçla gideceğimizi, bu yolculuğun ne kadar süreceğini ve varmak istediğimiz noktaya ulaştıracak en kısa ama en doğru yolu bilmek istemiyor muyuz sıklıkla.

PAZARLAMA PLANI: İşletmenin, tüketici ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda ürettiği ürün ve hizmetlerin hedef pazarda yer bulması, konumunu koruması ve iyileştirmesi ile performans ve destek amaçlarına ulaşmasına olanak sağlayacak adımları içeren yol haritasıdır.

KİMLER İÇİN

  • Mevcut bir iş fikri ile ilk defa girişimci olacak olan kişiler,
  • Halihazırda faaliyette olduğu mevcut girişimi ile ilgili pazarlama planını en başından tekrar oluşturmak veya mevcut planı güncellemek isteyen girişimci ve işletmeler,
  • Aynı veya farklı bir alandaki iş fikri ile ilgili faaliyet gösterecek yeni bir işletme için pazarlama planı hazırlama hazırlayacak olan girişimci ve işletmeler içindir.

KAZANIMLAR

  • Yeni bir iş fikri olan girişimci ve girişimler açısından ana amaç olan ürüne ve hizmete pazar yaratma çabasını profesyonel bir anlayışla ele almayı ve uygulamayı sağlamak,
  • Mevcut durumundan ve performansından memnun olunmayan pazarlama birimine ve yürüttüğü faaliyetlere yeni bir pozisyon ve ivme kazandırmak,
  • Değer odaklı bir anlayışla rekabet avantajı yakalamak isteyen girişimci ve işletmelere kalıcı bir planlama anlayışı kazandırmak.

Bu Konuda Alabileceğiniz Hizmetler

Eğitim
Danışmanlık
Koçluk

 

Soru ve talepleriniz için

info@feylesofokulu.com

adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

error: Uyarı: İçerik korunuyor !!