Mindfulness (Bilinçli Farkındalık) | Feylesof Okulu
199
page-template-default,page,page-id-199,bridge-core-2.2,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1200,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-20.7,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,unselectable,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-50

MINDFULNESS

(BİLİNÇLİ FARKINDALIK)

Bu sabah uyandınız ve başınızı yeniden yastığınıza koyana kadar koca bir gün yaşadınız. Peki, sabah uyandığınızda camdan hiç baktınız mı, belki de. Sokağa çıktığınızda yürüdüğünüz yola, yanınızdan geçenlere, hep altında yürüdüğünüz o gökyüzüne ne kadar dikkat ettiniz? Neyle meşguldü o anda zihniniz, dün evde konuşulan bir konu, işte yaşanan sorun, haftaya yapılması gereken bir ödeme, gidilmesi gereken bir seyahat? Hepsi iyi, hoş, güzel de peki ya şimdi…

BİLİNÇLİ FARKINDALIK

BİLİNÇLİ FARKINDALIK: Kişinin, günün uyku dışında kalan tüm anlarında, zihnin; diğer insanlar, canlılar, doğa, hava koşulları, olaylar, diğer cisimler gibi dışsal olan durum ve faktörler ile tüm bunlarla etkileşimden doğan; heyecan, mutluluk, korku, endişe vb. içsel olan duygu ve düşüncelerin farkında olması ve bu farkındalığın bilinci ile seçimler yapmasıdır.

Hem geçmişe ve özellikle de geçmişin olumsuz deneyimlerinin yarattığı korkuya takılı kalmamak hem de geleceğe dair belirsizlikten doğan endişeden bağımsızlaşarak, sahip olduğumuz tek gerçek zaman olan “şimdi”ye odaklanmak yaşama bakışımızı ve algılama şeklimizi olumlu yönde değiştirecektir. Anda kalmayı esas alan bu anlayış aynı zamanda “Mindfulness” olarak da ifade edilir.

KİMLER İÇİN

  • Yaşamın akışında kaybolduğunu düşünler için,
  • Geçmişte yaşanmış olaylara ve bu olaylardan doğan korkulara saplanmış kişiler için,
  • Her daim geleceğe ve getireceklerine dair endişe duyan kişiler için,
  • Geçmişten ve gelecekten düşüncelerini sıyıramadığı için karar almakta ve seçim yapmakta zorlanan kişiler için.

KAZANIMLAR

  • Yaşamın akışında bilincimize ulaşmayan içsel ve dışsal etkilerin farkına varmayı sağlamış olmak,
  • Geçmişin korkularından ve geleceğin belirsizliğinin endişelerinden arınmayı sağlamış olmak,
  • Zamanın ve yaşamın akıntısına kapılmış hissinden kurtularak hem içimizde hem de dışımızda gelişen her şeyin farkındalığı ile seçimler yapabilme becerisine kavuşmayı sağlamış olmak.

Bu Konuda Alabileceğiniz Hizmetler

Eğitim
Danışmanlık
Koçluk

 

Soru ve talepleriniz için

info@feylesofokulu.com

adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

error: Uyarı: İçerik korunuyor !!