Kişisel Kariyer Planı Hazırlama | Feylesof Okulu
210
page-template-default,page,page-id-210,bridge-core-2.2,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1200,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-20.7,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,unselectable,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-50

KİŞİSEL KARİYER PLANI HAZIRLAMA

Her ne kadar insanlar yeryüzündeki yaşamlarına başladıkları zamanda; çalışmak, para kazanmak, iş ve bir kariyer sahibi olmak söz konusu değildiyse bile bugün bu konular hemen her toplumdaki kişilerin ana gündemini oluşturuyor.

KİŞİSEL KARİYER PLANI

Kimimiz; ailesi, okuldaki öğretmeni veya kendi kendine keşfettiği bir yeteneğinin kimimiz de zaman içerisinde gelişen bir ilgi alanımızın peşinden gidiyoruz yıllar içerisinde. Okul seçimlerimiz bu yönde şekilleniyor bir anda. Keşfettiğimiz yeteneğimiz veya ilgi alanımız ileride, yaşamımızın önemli bir kısmını içinde yaşayacağımız kariyerimizin öznesi oluyor. Tüm çabamız önümüze koyduğumuz o kariyer hedefine ulaşmak için yoğunlaşıyor.

Şanslı olanlarımız henüz küçükken ailesinin ve çevresinin yönlendirmesi ile kariyer yolunu yürürken bazılarımız içinse bu yolculuk sadece şahitlik edilen bir şeye dönüşüyor. Her ne kadar bir kısmımız yönlendirilmiş bir kısmımızda kendini akıntıya bırakmış olsa da bazılarımız mutsuz bir kariyeri sonuna kadar yaşamak zorunda kalıyor.

Ancak, ömrümüzün önemli bir kısmını çalışarak geçirdiğimizi düşünürsek, henüz kim olduğumuzu, yeteneklerimizi ve hayattan ne istediğimizi bilmeyerek girdiğimiz bu yolculuklar mutsuz bir yaşamın nedeni olabiliyor. İşte bu sebeple, kariyerinizin hangi aşamasında olursanız olun, ister bir öğrenci isterse yıllarını bir iş alanına adamış bir profesyonel olun, yaşamınızı gerçekten sevdiğiniz ve yaparken kendinizi iyi hissettiğiniz bir iş alanı ve pozisyonda sürdürmeye yönelik yapılacak bir kariyer planı için hala geç değildir.

KİMLER İÇİN

  • Kariyer yolculuğuna başlamamış, fakat kendini de henüz keşfetmemiş lise ve üniversite öğrencileri için,
  • Geçmiş yıllarda; ailesi, öğretmenleri veya çevresindeki insanlar tarafından yönlendirildiği kariyeri bir plana dönüştürmek isteyenler için,
  • Yönlendiği ve eğitimini aldığı alandan veya halihazırda profesyonel olarak çalıştığı alandan farklı bir kariyer yolculuğuna çıkmak isteyenler için.

KAZANIMLAR

  • Henüz lise ve üniversite yıllarında olan öğrenciler için, daha net, adımları belirlenmiş ve kişinin yeteneği ile istekleri doğrultusunda oluşmuş bir kariyer fikrine sahip olmak,
  • Mutlu bir kariyere götürecek, doğru bir şekilde planlanmış adımlara sahip olmak,
  • Kişinin yetenek, istek ve hayata dair beklentilerinden oluşmuş, yaşam boyu mutluluğu temel almış, içinde bulunulduğu tüm zamanlardan keyif alınan bir kariyer yolculuğuna çıkmak.

Bu Konuda Alabileceğiniz Hizmetler

Eğitim
Danışmanlık
Koçluk

 

Soru ve talepleriniz için

info@feylesofokulu.com

adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

error: Uyarı: İçerik korunuyor !!