İş Planı Hazırlama | Feylesof Okulu
216
page-template-default,page,page-id-216,bridge-core-2.2,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1200,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-20.7,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,unselectable,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-50

İŞ PLANI HAZIRLAMA

Eğer yaşamınızı bir girişimci olarak sürdürmek istiyorsanız sahip olmanız gereken en önemli şey bir iş fikri. Ancak bir iş fikrine sahip olmak, sonraki adımlara dair beklentilerinizin bir bir yerine gelmesi için yeterli olmuyor maalesef. İster denenmemiş bir şeyi yapmak, isterseniz de benzerleri olan bir şeye yenilikler getirmek üzerine bir iş fikriniz olsun. Neticede yepyeni bir yola çıkıyorsunuz ve unutmayın ki tüm yolculuklar bir nevi maceradır.

İŞ PLANI

Herhangi bir soruna veya ihtiyaca yönelik ürettiğiniz bir iş fikrini, sadece para kazanmak ve de zengin olmak hevesi ile doğru bir girişimcilik için gerekli adımların süzgecinden ve şekillendirmesinden geçirmemek bir facia ile sonuçlanabilir. Yanlış iş fikrine yatırım yapmak veya doğru bir girişimi yanlış adımlar ve kararlar sebebi ile sonlandırmak zorunda kalmak, kaba tabir ile batmak bir girişimci için başlıca korkulardır.

İŞ PLANI: Hayata geçirilmesine karar verilen bir iş fikrinin, yönetim, üretim, pazarlama, finans vb. temel işletme fonksiyonlarının dikkate alınması gereken temel konu başlıklarındaki; gelecek öngörülerini, atılacak adımlarını, faaliyet zamanını ve harekete geçilmesine temel olan amaç ile ulaşılması arzu edilen hedefleri içeren bir yol haritasıdır.

KİMLER İÇİN

  • Girişimciliği bir kariyer yolu olarak seçen, çeşitli analizler sonucunda yapılabilir olduğuna kanaat getirilmiş bir iş fikri olan ve bunu hayata geçirmek üzere olan girişimci adayları,
  • Halihazırda bir veya daha fazla alanda faaliyet gösteren ve mevcut veya yeni bir işletme yatırımı ile yeni bir iş fikrini hayata geçirmeyi isteyen girişimciler ve işletmeler içindir.

KAZANIMLAR

  • Yapılabilirlik analizi yapılmış, iş modeli kanvası oluşturulmuş bir iş fikrinin, mümkün olan en az belirsizlik ve en yüksek başarı ile sonuca varmasını sağlamak.
  • Başarıya ulaşması ve önemli faydalar yaratması olası olan iş fikirlerinin, girişimcinin bilinçsiz, keyfe keder ve herhangi bir bilimsel temele dayanmayan; karar, adım ve faaliyetleri sebebi ile başarısız olmasına engel olmak.

Bu Konuda Alabileceğiniz Hizmetler

Eğitim
Danışmanlık
Koçluk

 

Soru ve talepleriniz için

info@feylesofokulu.com

adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

error: Uyarı: İçerik korunuyor !!