İş Modeli Hazırlama | Feylesof Okulu
214
page-template-default,page,page-id-214,bridge-core-2.2,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1200,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-20.7,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,unselectable,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-50

İŞ MODELİ HAZIRLAMA

Girişimcilik, yaşamı birçok insandan çok daha farklı algılamanın iş hayatına yansımış hali bir nevi. Yaşadığı her ana, duyduğu her konuya, gördüğü her soruna farklı bir zihin hali ile yaklaşır girişimci. Her an yepyeni iş fikirlerine gebedir böyle düşünen bir zihin. Ve sürekli iş fikri üreten zihni arındırmanın, gereksizleri elemenin ve gerçekten ilgi bekleyenlere vakit ayırmanın kaçınılmaz olduğu da bir gerçektir.

İŞ MODELİ

İŞ MODELİ: Her gördüğü soruna, kendisinin ve etrafındaki insanların ihtiyaçlarına çözümler üretmeyi alışkanlık haline getirmiş, zihninde her an yeni iş fikirleri dolanan girişimci ve girişimci adaylarının zihinlerindeki fikri, sınırları daha belirgin bir çerçeveye oturtmaları için oluşturdukları yapıdır.

İŞ MODELİ KANVASI: Hayata geçirilmesi mümkün gibi düşünülen bir iş fikrini, zihnin karmaşından kurtararak, en temel işletme unsurları açısından değerlendirerek en yalın şekilde ele alınmasını sağlayan şemadır.

KİMLER İÇİN

  • Zihninde birçok fikir olan, ancak hangi fikri önceliklendireceğini bilemeyen girişimci ve girişimci adayları için,
  • İlk defa girişimci olmak üzere çeşitli iş fikirleri üreten ancak yetersiz değerlendirme sebebi ile adım atmakta ve bir yol haritası çizmekte zorlanan kişiler için,
  • Halihazırda aktif bir girişimi olmakla beraber, yeni bir iş fikri ile yeni bir alanda yatırım yapmak üzere olan, fakat iş fikrine hak ettiği ilgiyi henüz göstermeyerek yeteri kadar detaylandırmamış girişimciler içindir.

KAZANIMLAR

  • Girişimcinin zihninde yer kaplayan birçok iş fikri arasından, gerçekten üzerine düşünülmeye, emek ve para harcanmaya değer olan iş fikrinin seçilmesine olanak sağlar.
  • Yeteri kadar üzerine düşünülmemiş ,detaylandırılmamış ve objektif bir değerlendirmeye tabi tutulmadığı için gereğinden fazla heveslenilmiş bir iş fikrinin doğru şekilde ele alınmasına olanak sağlar.
  • İş fikri için hazırlanacak iş planı için ihtiyaç duyulan temel konu başlıkları ve detaylarına ilişkin bir fikir edinilmesine ve hazırlık yapılmasına olanak sağlar.

Bu Konuda Alabileceğiniz Hizmetler

Eğitim
Danışmanlık
Koçluk

 

Soru ve talepleriniz için

info@feylesofokulu.com

adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

error: Uyarı: İçerik korunuyor !!