İNANMAK | Feylesof Okulu
297
post-template-default,single,single-post,postid-297,single-format-standard,bridge-core-2.2,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1200,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-20.7,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,unselectable,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-50

İNANMAK

İNANMAK

Bugün her ne kadar kendi açımdan çokça yol aldığımı düşündüğüm bir konu olsa da, sanırım geçmişte en çok zorlandığım şeylerden biriydi olumlu duygu durumunu ve düşünme şeklini korumak. Henüz üzerine düşündüğüm, yeterince farkında olduğum ve belki de kontrol edebileceğimi düşündüğüm bir konu değildi.

Çeşitli durumlar ve konular karşısında zaman zaman kontrolü elimde tutabiliyor kendi kendimi motive edebiliyordum muhakkak.

Ancak pek de uzun sürmüyordu maalesef. Olumlu duygu durumuna hızlıca yeniden geçebilecek ve bunu sürekli koruyabilecek kadar keşfedememiştim kendimi henüz. Yabancısıydım kendimin, hemen hemen etrafımdaki herkesin kendine uzaklığı kadardı belki de kendime olan mesafem.

Mutsuz edici aslında, en yakın olduğunu düşündüğün kendinin aslında sana ne kadar da uzak olduğunu bilmek. Ve ne acı aslında, mükemmel bir sistemin parçası olan, özünde mükemmel mevcutta ise kendini kaybetmiş insanlığın bir üyesi olmak ve farkında olamamak kendinin.

Peki ya farkında olunca kendimizin, bilincin önde olduğu bir düşünme becerisi ile birleşince her şey, peki o zaman ne olur?

– Öncelikle sen, sen olursun. Daha önce belki de hiç tanışmadığın sen!

– Detaylarını keşfedersin sen olmanın. Seni mutlu eden, gerçekten istediğin ve ulaşmak istediklerinin keşif yolculuğuna çıkarsın.

– Yaşamı gerçekten yaşayabilmenin temel gerekliliğini keşfedersin. Tek ve gerçek anın bilincinde olduğun şu an olduğunu bilirsin artık ve her zaman şimdiyi en iyi şekilde yaşayabilmek için çabalarsın.

– Yaşadığın her şeyin, senin seçimlerinle seyri belirlenen yaşamdaki her şeyin; olumlu veya olumsuz, iyi veya kötü, mutluluk verici veya mutsuz edici, nasıl nitelendirilirse nitelendirilsin her şeyin senin ve herkesin hayrına olacak şekilde gerçekleştiğini bilirsin.

– Ve sırrına varırsın içindeki gücün! Sen istersen yapabilirsin, sen ne dilersen ve ne için emek harcarsan o olur.

– Ve bunların hepsi, senin yaşam enerjini daima canlı tutman için gereken içsel motivasyonu “tükenmez bir güç” olarak sana hediye eder.

Yol uzun, bitmeyen bir öğrenme hikayesi, her anı mucize gibi bir kendini keşfetme deneyimi. Ben yola çıktım ve çabalıyorum. Ve artık biliyorum ki hiçbir şey imkansız değil. Bu ancak isteyerek çıkabileceğin ve sabırla tamamlayabileceğin bir yolculuk. Tek yapman gereken ise sadece “inanmak”…

Arman TAKAN

11.03.2019, Pazartesierror: Uyarı: İçerik korunuyor !!